Pravidelné informace z oboru IT a kybernetické bezpečnosti

Každý rok využívají útoky sociálního inženýrství pokročilejší techniky. Technologie pokračuje ve svém neúprosném postupu vpřed a její pokrok v oblastech, jako je umělá inteligence (AI) a strojové učení – například technologie deepfake – dále zhoršují rizika sociálního inženýrství.

remove_red_eye 30 zobrazení

Získejte poukázky OMV v hodnotě 500 Kč jako dárek

remove_red_eye 77 zobrazení

Bezpečnostní výzkumníci identifikovali případy, kdy  hackeři kradli účty v lékárnách pomocí botů a přeprodávali recepty na sekundárním trhu žádaných a nelegálních látek. Výzkumníci také identifikovali zrychlení této činnosti: za posledních 60 dní se počet odcizených účtů lékáren, které jsou k dispozici k prodeji, pětinásobně zvýšil.

remove_red_eye 53 zobrazení
útok, bot, boti, lékarny, lékarnictví, černý trh, black market

Do konce července  notebooky Dell Latitude a Vostro za super nízké ceny.

remove_red_eye 96 zobrazení

Nová zpráva APWG o trendech phishingové aktivity odhaluje, že v prvním čtvrtletí roku 2022 APWG zaznamenala celkem 1 025 968 phishingových útoků – jedná se o nejhorší čtvrtletí pro phishing, které APWG doposud zaznamenala. V tomto čtvrtletí to bylo poprvé, co tříměsíční součet přesáhl milion. APWG zaznamenala v březnu 2022 384 291 útoků, což byl rekordní měsíční úhrn.

remove_red_eye 112 zobrazení
Phishing, kyberbezpečnost, kyber, cyber, útok, statistika, cybersecurity, attack

Boti zůstávají v organizačních sítích neobjeveni v průměru 16 týdnů, čímž otevírají podniky kybernetickému riziku.

Hackeři neustále hledají inovativní způsoby, jak ukrást hesla, aby obešli bezpečnostní kontroly a dostali se do vnitřní sítě, nebo účtů. Jakmile se dostanou dovnitř, útočníci mohou způsobit větší škody – ukrást vaši identitu, peníze nebo citlivé informace, odemknout přístup k jiným účtům, nainstalovat malware, provádět podvody, špionáž nebo sabotáž.

Sociální inženýrství bylo identifikováno jako jedna z nejčastěji hlášených taktik kybernetického narušení, které používají kyberzločinci zaměřující se na finanční sektor v 1. čtvrtletí 2022.

remove_red_eye 99 zobrazení

Ve světě ransomwarových hackerů je ve městě nový hráč. Skupina ransomwaru Lapsus$ dělá vlny díky veřejnému sdílení svých známých obětí, včetně gigantů jako je Microsoft.

remove_red_eye 143 zobrazení
Phishing, Bezpečnost, kyber, zabezpečení, cyber, podvodné, zprávy, sms, mail