Pravidelné informace z oboru IT a kybernetické bezpečnosti

Během pouhých čtyř měsíců se prostřednictvím Google Play rozšířily čtyři velké rodiny malwaru pro Android, což vedlo k více než 300 000 infekcím prostřednictvím několika dropperových aplikací (pomocné programy pro instalaci malwaru), podle výzkumu ThreatFabric.

remove_red_eye 6 views

E-mailové adresy, zákaznická čísla a v některých případech soukromé klíče SSL uživatelů GoDaddy byly kompromitovány při úniku dat.

remove_red_eye 155 views

Určitě jste to už slyšeli tucetkrát: hesla nejsou dostatečně bezpečná, aby chránila obchodní data. Ale každý zmiňuje alternativy k heslům, jako by vykořenění vašeho současného systému ověřování identity bylo hračkou.

remove_red_eye 184 views

Kdysi byl Emotet označen jako „nejnebezpečnější malware na světě“, údajně se vrátil a je instalován na systémy Windows infikované malwarem TrickBot.

remove_red_eye 146 views

V říjnu byl ve více než polovině případů nejčastějším škodlivým kódem spyware, který cílil na uživatelská hesla uložená v prohlížečích. Ve třetině případů se pak jednalo o malware Agent Tesla, který se v českém prostředí objevuje téměř celý letošní rok.

remove_red_eye 209 views

Podle Global Passenger Survey z roku 2021 od International Air Travel Association (IATA) má 73 % cestujících zájem o používání biometrických údajů místo palubních lístků a pasů pro všechny letištní procesy.

remove_red_eye 23 views

Společnost QNAP Systems, Inc., se sídlem na Tchaj-wanu, dodává komplexní řadu špičkových řešení síťových úložišť (NAS) pro domácnosti a samozřejmě i firemní sféru. Mezi klíčové prvky patří vysoké zabezpečení, snadné škálování i přístup do rozsáhlého katalogu aplikací. Společnost QNAP poskytuje řešení pro ukládání, zálohování/snímky, virtualizaci, týmovou spolupráci nebo multimédia.

remove_red_eye 129 views

Průzkum mezi 100 severoamerickými bezpečnostními manažery zjistil, že 48 % zaměstnanců a vedoucích firem bylo osloveno kyberzločinci, aby pomohli s ransomwarovým útokem.

remove_red_eye 37 views

Transparentnost napříč kybernetickou komunitou může být přínosem pro všechny organizace, které chtějí zlepšit své postupy v oblasti kybernetické bezpečnosti, podle nedávného panelu vedoucích pracovníků společnosti Intel v oblasti bezpečnosti.

remove_red_eye 21 views

Rok 2022 je za dveřmi a my již sledujeme nový vývoj v oblasti kybernetické bezpečnosti, který významně ovlivní vaše podnikání v tomto nadcházejícím roce a ve zbytku desetiletí.

remove_red_eye 40 views

Chytré telefony se staly nedílnou součástí našeho každodenního života a slouží jako kritický komunikační nástroj mimo textové zprávy a telefonní hovory. Papírové verze denních plánovačů a adresářů nahradily mobilní aplikace, které nyní podporují digitální peněženky, služby rozvozu jídla a bankovnictví.

remove_red_eye 51 views

Americké ministerstvo zahraničí nabízí až 10 000 000 USD za informace vedoucí k identifikaci nebo lokalizaci jednotlivců, kteří zastávají klíčovou vedoucí pozici v zločinecké skupině DarkSide ransomware. Ministerstvo také nabízí odměnu až 5 000 000 USD za informace vedoucí k zatčení a odsouzení v jakékoli zemi jakéhokoli jednotlivce, který se spikl nebo se pokusil podílet na útoku DarkSide.

remove_red_eye 14 views